PRIMA PAGINĂ » SPORT » EȘEC DUPĂ PRELUNGIRI – VIDEO

EȘEC DUPĂ PRELUNGIRI – VIDEO

de admin
4 vizualizări

Dramatism maxim în meciul al doilea al finalei campionatului național de baschet feminin! ICIM Arad a egalat situația la general, 1-1, după ce s-a impus cu 87-86 în fața lui CSM Târgoviște, la capătul unei partide care a durat mai bine de două ore, cu tot cu prelungiri. Ca și în prima zi, Târgoviștea s-a prezentat mai bine și a condus pe terenul lui ICIM și cu opt puncte avans. Fetele lui Dan Fleșeriu au gestionat și sfertul-problemă, al treilea, dar au suferit pe final. Municipal conducea cu 76-73 cu zece secunde înaintea ultimului fluier. Gazdele au forțat egalarea prin Engelman, care a ratat de două ori din afara semicercului. Mingea a ajuns la Coker, cu noroc, iar americanca trecută și pe la CSM a punctat fantastic pentru 76-76, ridicând sala în picioare. CSM a avut +4 în prelungiri, 84-80, dar a păcătuit la aruncările libere din timpul suplimentar. Aradul a câștigat la mustață, 87-86, și a relansat lupta pentru titlul național. Următoarele două meciuri se dispută marți și miercuri, la Târgoviște, cu trofeul pe masă.

Reporter: Ionuț Marin