PRIMA PAGINĂ » SPORT » FLACĂRA MORENI A FOST ELIMINATĂ DIN CUPĂ DE CS MIOVENI (1-3)

FLACĂRA MORENI A FOST ELIMINATĂ DIN CUPĂ DE CS MIOVENI (1-3)

de admin3
4 vizualizări

Visul frumos s-a terminat, pentru Flacara Moreni. Echipa fostului campion al Romaniei, Gabi Paraschiv, a fost eliminata din Cupa de CS Mioveni, chiar inaintea 16-imilor de finala. Claudiu Niculescu l-a batut pe Paraschiv: a fost 3-1 pentru argeseni dupa un meci la care au asistat 2.500 de spectatori.

Așa cum au promis, morenarii au asigurat o atmosferă de zile mari la meciul care putea duce Flacăra în 16-imile Cupei României. Peste 2.500 de suflete au luat cu asalt tribunele bătrâne ale stadionului din Dâmbovița și au sperat până în minutul 90 că favoriții vor da lovitura. Flacăra n-a mai reușit prestațiile din tururile anterioare, dar nici Mioveniul n-a arătat atât de slab precum Chiajna II sau SCM Pitești. Năstăsie a deschis scorul în minutul 29 pentru oaspeți.

Până la pauză, Flacăra nu s-a apropiat periculos de buturile galben verzilor. La reluare, Popa a făcut 2-0 după o acțiune personală. În tribune, morenarii au continuat să cânte și să facă spectacol . În minutul 80, Acasandrei a reaprins speranțele: a înscris simplu, din fața porții, după o minge deviată de Drăgan. Au urmat zece minute pe contre, cu Flacăra încercând să împingă meciul în prelungiri. S-a terminat până la urmă 1-3, Nilă învingându-l pe Panaite în ultimele secvente. CS Mioveni se califică în 16-imi, la cinci zile după înfrângerea de acasă cu Chindia, din campionat.

Flacăra Moreni a părăsit competiția cu fruntea sus. Echipa din Dâmbovița a jucat zece partide în această ediție, adjudecându-și faza județeană și eliminând, apoi, patru echipe de Liga a III-a.