PRIMA PAGINĂ » SPORT » PARASCHIV, SUPĂRAT PE ARBITRI

PARASCHIV, SUPĂRAT PE ARBITRI

de admin3
4 vizualizări

Oficialii si suporterii celor de la Flacara Moreni au acuzat arbitrajul dupa eliminarea din Cupa Romaniei, 1-3 cu CS Mioveni miercuri seara. “O echipa de Liga a II-a nu avea nevoie de asa ceva pentru a se califica”, a vorbit Gabi Paraschiv, antrenorul dambovitenilor, suparat foc pe brigade condusa de Omar Dumitrica.

Morenarii îi reproșează centralului Omar Dumitrică, din Craiova, că nu l-a eliminat pe Ayza în debutul reprizei secunde, la un cot în frigură aplicat lui Acasandrei. Ayza a văzut doar galben, tribunele au luat foc, iar jucătorul gazdelor a avut nevoie de minute bune pentru a-și reveni. Dâmbovițenii spun că prestația per ansamblu a brigăzii de arbitri a fost pro-Mioveni.

Campion al României cu Oțelul Galați, Paraschiv s-a întors acasă, la Moreni, de aproape doi ani, iar primul obiectiv, readucerea publicului la stadion, a fost atins. Flacăra a jucat cu tribunele pline meciurile de Cupa României, iar în campionat a strâns, în medie, 1.000 de oameni la fiecare joc.