PRIMA PAGINĂ » SPORT » LUPII LA BREBU

LUPII LA BREBU

16 vizualizări

PETROLUL JOACĂ SÂMBĂTĂ (ORA 15.00) PE TERENUL DE LA BREBU.  Dupa 5-0 cu Blejoi, pe Ilie Oana, liderul Ligii A Prahova, Petrolul 52 Ploiesti, merge sambata la Brebu, pentru confruntarea cu echipa locala. Petrolul 52 are trei puncte avans in clasament, in fata echipei din Blejoi, pe care a batut-o week-end-ul trecut.  Fără gol primit și cu 26 marcate în primele patru partide oficiale ale anului 2017, Petrolul e lider autoritar al clasamentului, cu un avans de 3 puncte față de urmăritoarea CS Blejoi, iar sâmbătă, va juca la Brebu în compania unei formații din partea a doua a clasamentului. AFC Brebu, ocupanta poziției a 11-a a clasamentului în Liga A Prahova vine după o deplasare la Cocorăștii Colț unde a obținut o remiză, scor 1-1, pe terenul lanternei roșii, Unirea Cocorăștii Colț. În partida tur, într-o atmosferă sud-americană, elevii lui Octavian Grigore s-au impus, cu scorul de 4-1, prin reușitele lui Nițescu, Butufei, Ilie Dumitrescu și autogolul lui Matei, în timp ce, oaspeții au punctat în prelungirile primei reprize prin Dumitru.

Imagine: SPORTONLINEPH.RO