Unirea Bascov sau FC Arges 1953? Sambata la pranz aflam castigatoarea Ligii a IV-a din Arges. Cele doua pretendente la baraj se intalnesc in meci direct, pe stadionul din Bradu. FC Arges are doar varianta victoriei, in timp ce Unirii ii convine si remiza.
Meciul de la Bradu e sambata, la ora 12.00. Unirea Bascov e lider in clasamentul Ligii a IV-a, cu 54 de puncte. FC Arges 1953 e pe 2, cu 53 de puncte. Cele doua formatii vor disputa si finala fazei judetene a Cupei Romaniei, la sfarsitul acestei luni. La barajul pentru Liga a III-a, campioana din Arges va intalni Recolta Stoicanesti, castigatoarea Ligii a IV-a Olt.
Reporter: IONUȚ MARIN
Imagine: RĂZVAN MARINESCU