PRIMA PAGINĂ » SPORT » STEAUA E (ȘI) MATEMATIC CAMPIOANĂ! – VIDEO

STEAUA E (ȘI) MATEMATIC CAMPIOANĂ! – VIDEO

de admin
4 vizualizări

Steaua s-a impus cu 1-0 în deplasarea de la Cluj, cu Universitatea, și a câștigat punctele de care mai avea nevoie pentru a-și asigura matematic al 25-lea titlu de campioană a României! Prepeliță a marcat singurul gol al meciului, în prelungirile primei reprize, după o lovitură de colț. Steaua n-a avut cel mai ușor meci pe Cluj Arena, în fața unei formații care luptă să evolueze și la anul în Liga I. Oamenii lui Reghecampf au ratat câteva mari ocazii, dar au învins la limită Universitatea, așa cum o făcuseră și în ultimele două sezoane. Steaua e campioană cu trei etape înainte de finalul sezonului, iar festivitatea de premiere va avea loc la ultimul joc din Liga I, cel de pe teren propriu cu Oțelul Galați, foarte probabil pe Arena Națională. După victoria de la Cluj, Tănase și compania au îmbrăcat tricourile de campioni, comandate de șefi la sponsorul tehnic al echipei. La hotel, după meci, roș-albaștri au ciocnit o cupă de șampanie, dar fiesta cea mare e programată abia după finala Cupei, din 23 mai, cu Astra. Steaua ar putea realiza eventul campionat- cupă după 17 ani!

Reporter: Ionuț Marin
Imagine: flickr OmBun