PRIMA PAGINĂ » SPORT » PROBLEME LA MIOVENI: MARIUS STOICA ȘI-A DAT DEMISIA

PROBLEME LA MIOVENI: MARIUS STOICA ȘI-A DAT DEMISIA

8 vizualizări

Etapa suspiciunilor din Liga a II-a s-a incheiat cu o demisie interesanta. Marius Stoica a anuntat ca pleaca de la CS Mioveni dupa infrangerea de pe teren propriu, 1-2 cu UTA Arad. “Nu accept sa ma faca jucatorii de ras. Probabil ca nu pot mai mult… sau nu vor”, a vorbit Stoica dupa al doilea esec in doua meciuri pentru Mioveni in play-off.

CS Mioveni a condus UTA din minutul 7, dupa reusita lui Nastasie. Curtuius a egalat in prima repriza, iar aradenii au castigat pe final, prin golul lui Manea. Antrenorul gazdelor, Marius Stoica, a anuntat ca demisioneaza de la carma echipei argesene.

Pana la numirea unui nou antrenor, de pregatirea echipei din Mioveni se vor ocupa Mihai Olteanu si Eftimie Iordan, secunzi in mandatul lui Marius Stoica.