PRIMA PAGINĂ » SPORT » DOI PAȘI ȘI GATA

DOI PAȘI ȘI GATA

6 vizualizări

SCM Pitesti a obtinut a noua victorie din returul Ligii a III-a, 2-1 pe teren propriu cu CS Podari, si e lider in serie cu trei etape inainte de finalul sezonului. Meciul cu oltenii n-a fost usor pentru echipa lui Nicolae Dica. “Punctele conteaza, am facut o repriza buna si una mai slaba”, a vorbit fostul stelist dupa meci.

Tănasă și Stancu au înscris golurile Piteștiului, într-un interval de două minute, în prima repriză. Tănasă a deschis scorul în minutul 31, din centrarea lui David, iar Stancu a făcut imediat 2-0, după o fază prelungită de atac a gazdelor. Până la pauză, Bălan a înscris pentru Podari, din penalty.

Reporter: IONUȚ MARIN

Imagine: RĂZVAN MARINESCU